Ana Sayfa GÜNDEM Van’da Kurulan Taziye Çadırı Koronavirüs Vakalarını Arttırıyor

Van’da Kurulan Taziye Çadırı Koronavirüs Vakalarını Arttırıyor

53
0

Ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken kontrollü sosyal hayata geçiş çalışmalarına başlandı. Bir yanda kontrollü olsa da sosyal hayata geçme çalışmaları yapılırken; Van’da kurulan taziye çadırı vakaları yükseltti.

Van’da Taziye Çadırı Kuruldu

Van’in İpekyolu İlçesinde gerçekleşen olayda Eraygan ailesinin bir yakının ölmesi üzerine taziye çadırı kuruldu. Eraygan ailesi tarafından kurulan çadıra birçok tanıdıkları ve akrabaları gelerek taziyelerde bulunup başsağlığı diledi. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı olayda Koronavirüs yayılmaya devam etti. Her ne kadar sosyal hayata geçiş çalışmaları yapılsa da bir taziye çadırının ortaya çıkardığı durum vahameti gözler önüne serdi. Her geçen gün virüse yakalanan kişinin artması üzerine ilçedeki birçok köy karantinaya alındı.

Van’daki Taziye Çadırı 75 Kişinin Koronavirüse Yakalanmasına Sebep Oldu

Taziye çadırının kurulması üzerine taziyeye gelen kişilerin birçoğunda Koronavirüs tespit edildi. İlçedeki birçok köyden çadıra gelerek aileyle görüşen kişilerde virüsün çıkması sonucunda hem muhtar hem de çadırı kuran ailelere soruşturma açıldı. Açılan soruşturma devam ederken her geçen gün virüse yakalananların sayısı artış gösteriyordu. İlk yapılan açıklamada 52 kişinin Koronavirüse yakalandığı belirtilmişti. Ancak şimdi gelen açıklamaya gören 75 kişinin virüse yakalandığı ifade etti.

Köyler Karantinaya Alındı

Taziye çadırının kurulmasının ardından ilçedeki virüse yakalanan kişilerin artması köylerin karantinaya alınmasına sebep oldu. Taziyeye gelen köy halkı karantinaya alınarak şuan için gözlem altında tutuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz