Ana Sayfa GÜNDEM Tatbikat Yapan İtfaiyeci Hayatını Kaybetti

Tatbikat Yapan İtfaiyeci Hayatını Kaybetti

53
0

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde İtfaiye erlerinin yaptığı tatbikat ne yazık ki hüsranla sonuçlandı. Yapılan tatbikatın başarılı olmaması sonucunda itfaiye erlerinden birisi yaşamını kaybetti. Merdiveni kırılan itfaiye eri, düşünce kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İtfaiye Erleri Apartmanın Çatısına Düştüler

Bugün sabah saatlerinde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde itfaiye erleri tatbikat  yapmaya karar verdiler. Planlı bir şekilde gerçekleşen tatbikatta tüm hazırlıklar tamamlandı ve tatbikat için bir istasyon kuruldu. Ancak tatbikat sırasında beklenmeyen bir durum yaşandı. İtfaiyecilerin çıktığı merdiven birden kırıldı. Merdivenin kırılmasıyla birlikte dengelerini sağlayamayan itfaiye erlerinden 2’si kurulan istasyonun tam karşı konumunda yer alan bir apartmanın çatısına düştüler. Kadıköy Hasanpaşa Mahallesi’nde yaşanan olayda panik ve koşuşturmacalar başladı.

Olay Yerine Sağlık Ekipleri Sevk Edildi

İtfaiye erlerinin tatbikat sırasında çıktığı merdivenin kırılması sonucunda apartmanın çatısına düşmeleri diğer ekip arkadaşları tarafından sağlık ekiplerinin çağrılmasıyla devam etti. Hemen 112’yi arayarak yardım isteyen itfaiye erlerinin bulunduğu mahalleye kısa süre içinde sağlık ekipleri geldi. Yapılan ilk müdahalelerin ardından yaralı olan itfaiyelerden birisi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Diğer yaralı itfaiye eri ise özel bir hastaneye götürüldü.

İtfaiye Erlerinden Birisi Hayatını Kaybetti

Hastaneye kaldırılan itfaiye erlerinden Emircan Çolak yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İtfaiye erinin yaşamını kaybetmesi üzerine İstanbul İtfaiyesi tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Emircan Çolak’ın hayatını kaybettiği söylendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz