Ana Sayfa GÜNDEM Selçuk Üniversitesi Öğrencileri İsyan Etti

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri İsyan Etti

58
0

Koronavirüs salgınına yönelik önlemlerin gevşetilmesi sonucunda sosyal hayata geçiş kontrollü bir şekilde başladı. Bu kapsamda Selçuk Üniversitesi Rektörü yaptığı açıklamada vize, final sınavlarının yüz yüze yapılacağını açıklayınca öğrenciler isyan etti.

Selçuk Üniversitesi Rektörü: Sınavlar Yüz Yüze Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla üniversitelerin 15 Haziran’dan itibaren akademik takvime dönebileceği belirtildi. Bu açıklama sonrasında birçok üniversite kendi içerisinde kararlar almaya başladı. Selçuk Üniversitesi de bu kurumlar arasında yer aldı. Üniversite rektörü yaptığı resmi açıklama sonrasında 15 Haziran 2020 tarihi ile beraber vize sınavlarının yapılacağını ve bu sınavların bizzat öğrencilerin okula gelmesi sonucunda yüz yüze yapılacağını duyurdu. Bunun üzerine öğrencilerden tepki geldi.

Selçuk Üniversitesi’nin 95 Bin Öğrencisi Var

Konya’da bulunan ve aktif olarak eğitim veren Karatay Üniversitesi öğrencilerine anket yaparak sınavların online ya da yüz yüze olacağına yönelik karar alınacağını bildirdi. Necmettin Erbakan Üniversitesi ise; vize sınavlarını ödev şeklinde yapmıştı. Selçuk Üniversitesi öğrencileri bu durumu örnek göstererek kendilerine de aynı uygulamanın yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri Twitter’dan Rektöre Seslendi

15 Haziran tarihinde başlayacak olan vize sınavları için rektör 10 günlük süre verdi. Sonrasında 1 hafta ara verilerek 10 gün daha final sınavı için öğrenciler üniversiteye gidecek. Bunların öğrenci mağduriyeti yaşatacağını düşünen öğrenciler Twitter üzerinden #SelcukUniversitesiOgrenciniDusun hastagı ile rektöre tepkilerini göstermeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz