Ana Sayfa GÜNDEM Samsun’da Akşam Ezanı Erken Okununca Halk Telaşlandı

Samsun’da Akşam Ezanı Erken Okununca Halk Telaşlandı

39
0

Ramazan dolayısıyla birçok kişi oruç tutuyor ve akşam ezanının okunmasını bekliyor. Her ilde olduğu gibi Samsunda da akşam ezanı camilerden yankılanmaya başladı. Ancak hoca ezanı 1 saat okuyunca olanlar oldu.

Samsun’un İlkadım İlçesinde İlginç Bir Olay Yaşandı

Samsun’un İlkadım ilçesinde özellikle ilçe merkezine bağlı mevkilerde akşam ezanı okunması gereken saatten yaklaşık olarak 45 dakika önce okundu. Aradaki süre farkı fazla olunca birçok ev halkı henüz iftar sofralarını bile kurmamıştı. Dolayısıyla büyük çapta bir sorun yaşanmadı. İlçedeki camiler ezanı 18.41 saatinde okudular. Oysa daha ezana 45 dakika vardı. Yapılan yanlış üzerine valilik devreye girerek halkı bilgilendirmeyi tercih etti.

Samsun Valiliği Özür Diledi

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşanan talihsiz kaza sonucunda Samsun Valiliği olaya el koydu. Valilik üzerinden sesli bir anons yapıldı. Yapılan anonsla ezanın 45 dakika erken okunduğunu ve bir yanlışlık olduğunu belirtti. Tüm açıklamaları yapmasının ardından başta İlkadım ilçesi olmak üzere tüm Samsun halkından özür diledi.

İlçe Müftülüğü de Halkı Uyardı

Yapılan yanlış sonrasında sadece valilik değil; İlkadım İlçe Müftülüğü de anonslar yapmayı ihmal etmedi. İlçe Müftülüğü yaptığı açıklamalarla halkı uyardı. Ezanın yanlışlıkla erken okunduğunu ve oruçların açılmaması gerektiğini ikaz ederek altını çizdi. Erken yapılan uyarılar sonucunda büyük bir kazanın önüne geçilerek Samsun ve İlkadım ilçe sakinleri detaylı bir şekilde bilgilendirilmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz