Ana Sayfa GÜNDEM Okullar 1 Haziranda Açılacak

Okullar 1 Haziranda Açılacak

43
0

Koronavirüsün Türkiye’de etkisini göstermesiyle beraber birçok mağaza, işyeri kapandı. Bununla beraber okullarda devam edilen eğitim, öğretime de ara verildi. Okulların ne zaman açılacağı Milli Eğitim Bakanı tarafından açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Okulların Ne Zaman Açılacağını Açıkladı

Son yapılan güncellemeyle beraber 31 Mayıs 2020 tarihine kadar okulların kapatılmasına ara verildiği duyurulmuştu. Okulların 1 Haziran’da açılıp açılmayacağı pek çok veli ve öğrenci tarafından merak edilmeye başlanmıştı. Konuyla ilgili açıklamayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı. Selçuk yaptığı açıklama sonrasında okulların 1 Haziran 2020 tarihinde başlayacağını belirtti. Ancak yapılan açıklamalar ve öngörüler gösteriyor ki; özellikle 8. Sınıfta eğitim gören ve 12. Sınıfta eğitim görüp mezun olacak öğrenciler okula gidecek.

Okullarda Devam Zorunluluğu Bulunmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; okulların 1 Haziran’da özellikle 8. Ve 12. Sınıfta okuyanlar için başlayacağını bildirmesinin ardından velilerde telaş ve kaygı ön plana çıktı. Bu konuyu da düşünen Selçuk; okullar açılsa bile devam zorunluluğunun bulunmayacağını belirtti. Dolayısıyla velilerin herhangi bir telaşa kapılmamaları gerekiyor.

LGS ve YKS Tarihleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; sadece okulların açılma tarihiyle ilgili değil; aynı zamanda LGS ve YKS tarihleriyle ilgili de çeşitli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalara göre LGS’nin tarihi ertelenmeyecek ve Haziran ayında yapılacak. Ancak YKS için bir ertelemenin olabileceğini belirten Selçuk; bununla ilgili kararı Erdoğan’ın vereceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz