Ana Sayfa GÜNDEM Kumanda Silah Olarak Sayılacak

Kumanda Silah Olarak Sayılacak

64
0

Her ne kadar hukuki kurallar ve yasalar cezaların verilmesini şekillendirse de bazı emsal kararlar ilerideki eylemlerin suç sayılmasına sebep olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde kumanda ile yaralanan bir kişinin silahla yaralandığı kararı verildi.

Eskişehir’de Yaşanan Tartışmanın Ardından Verilen Karar Herkesi Şaşırttı

Eskişehir’de yaşanan bir tartışma sonrasında arkadaşlardan birisi diğerinin kafasına kumanda attı. Atılan kumanda kişinin başından yaralanmasına sebep oldu. Yaralanan kişi arkadaşı hakkında şikayette bulunarak mahkemeye gitti. Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonuçlandı. Sonucu ise herkesi şaşırttı.

Ceza Mahkemesi Tarafından Kasten Yaralama Suçu Verildi

Ceza Mahkemesinde iki taraf da dinlendi. Dinlenmesi sonucunda bir karara varıldı. Hakim verdiği karar sonucunda kişinin arkadaşının kafasına attığı kumandayı kasten adam yaralama suçu olarak nitelendirildi. Şikayetçi tarafta olan davacı kararın bozulmasını isteyerek şikayetinden vazgeçti.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi Kumandayı Silah Olarak Saydı

Davacının davasından ve şikayetinden vazgeçmesine rağmen Yargıtay 3. Ceza Dairesi davayı inceledi. Yaptığı incelemeler sonrasında davacının şikayetinden vazgeçmesinin geçerli olmayacağını belirtti. Kumanda atılarak başından yaralanan davacıya atılan kumanda; silah olarak sayıldı. Silahla kasten adam yaralama olarak değerlendirilen olayda davacının şikayetinden vazgeçmesinin mümkün olmayacağını belirten Yargıtay Ceza Dairesi, Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararı bozdu. Eskişehir’de meydana gelen bu olayla beraber kumandanın bir silah olarak değerlendirilebileceği anlaşıldı. Böylece mağdur her ne kadar şikayetinden vazgeçse de sanığın ceza almasına yol açıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz