Ana Sayfa GÜNDEM 500 Bin Öğretmen MEB Onaylı Online Eğitim Alabilecek

500 Bin Öğretmen MEB Onaylı Online Eğitim Alabilecek

Öğretmenler ve okullarda idareci olarak görev yapan kişilerin mesleki gelişim ve bireysel gelişimlerini desteklemek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online eğitim programı başlatıldı.

38
0

Öğretmenler ve okullarda idareci olarak görev yapan kişilerin mesleki gelişim ve bireysel gelişimlerini desteklemek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından online eğitim programı başlatıldı.

Öğretmenlere Eğitim Başvuruları Başladı

500 bin civarında öğretmenin yararlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim başlatıldı. Eğitim sonrasında eğitimine katılan kişilere ulusal ve uluslararası akredite sertifikaları dağıtılacak. Eğitimin amacı öğretmenlerin ve okullarda idareci pozisyonunda görev yapmakta olanların bireysel ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi olarak belirlenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü olan Adnan Boyacı eğitimin çocuklar ve dolayısıyla toplum için çok önemli olduğunu bu yüzden de eğitimin içerisindeki en önemli aktörün öğretmenler olduğunu vurguladı.

500 Bin Öğretmene Eğitim  

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilisi Adnan Boyacı eğitim konusunda öğretmenlerin çok büyük rolünün olduğu ifade etti. Öğretmenlerin desteklenmelerinin ve güçlendirilmesinin gerektiğini bu yüzden kişisel ve mesleki açıdan gelişimleri için tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek sürdürülebilir bir eğitim ağı oluşturulduğunu belirtti. Öğretmenler için üniversiteler, Akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte ortak çalışarak bir platform oluşturulduğunu, UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun da bu eğitimleri onayladığını ifade etti. 2023 vizyonu çerçevesinde öğretmenlerin kişisel ve mesleki açıdan gelişimlerini sağlayacak bu sistemin kurulması sözünü vermiştik bu vesileyle vermiş olduğumuz sözü yerine getirmiş olduk diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz