Ana Sayfa GÜNDEM 10 İlde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

10 İlde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi

Ülkemizde Koronavirüse karşı pek çok kısıtlama ve tedbir alınıyor. Alınan tedbirler çerçevesinde en önemli kişisel korunma yöntemlerinden bir tanesi maske takma olarak karşımıza çıkıyor.

61
0

Ülkemizde Koronavirüse karşı pek çok kısıtlama ve tedbir alınıyor. Alınan tedbirler çerçevesinde en önemli kişisel korunma yöntemlerinden bir tanesi maske takma olarak karşımıza çıkıyor.

Hangi İllerde Zorunluluk Olacak?

Koronavirüse karşı ülkemizde alınan tedbirlerle vaka sayılarında ciddi azalmalar görülmektedir. Vaka sayıları her ne kadar düşüyor olsa da dünya üzerinde pek çok ülkede ikinci dalgalar görülmeye başladığı için rehavete kapılmamamız konusunda Sağlık Bakanlığı uyarmaya devam ediyor. Alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı, AVM, Market ve kalabalık yerlerde maske takma zorunluluğu gibi önlemler alınıyor. Bazı illerdeki vaka sayılarının yüksek oluşuyla birlikte sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirilerek alınan tedbirler artırıldı.

Sokakta Maske Takma Zorunluluğu Bulunan İller

Ülkemizde 31 büyükşehirde il içerisine ve dışarısına çıkışların yasaklanması gibi sokağa çıkma yasağı gibi pek çok önlemler alındı. Bazı illerde vaka sayıları düştü ve yasaklar kaldırıldı. Ancak önlemlere rağmen vaka sayıları düşmeyen illerde ek tedbirler alınmaya başladı. Aydın ve Muğla’ nın yanı sıra Adıyaman, Afyon, Bartın, Balıkesir, Uşak, Kastamonu, Denizli, Düzce illerinde sokağa çıkarken maske takmak artık zorunlu hale getirildi. İllerde bulunan hıfzısıhha kurulları tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında böyle bir karar alınması uygun görüldü. Ayrıca sosyal mesafe kuranla büyük bir özen gösterilmesi konusunda başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Bilim Kurulu üyeleri ve tüm yetkililer uyarılarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz