Ana Sayfa EKONOMİ Tır Şoförleri Hakkında Önemli Gelişme Açıklandı

Tır Şoförleri Hakkında Önemli Gelişme Açıklandı

Ülkemizin Covid 19 salgını sebebiyle ihracat alanında etkilenmemesi için açıklama geldi. Ticaret Bakanın olarak görev yapan Ruhsar Pekcan tır şoförleri hakkında bir açıklama yaptı.

57
0

Ülkemizin Covid 19 salgını sebebiyle ihracat alanında etkilenmemesi için açıklama geldi. Ticaret Bakanın olarak görev yapan Ruhsar Pekcan tır şoförleri hakkında bir açıklama yaptı.

Tır Şoförleri Hangi Şartlarda Çalışmalarına Devam Edebilecek?

Ülkemizde Mart ayından beri Covid 19 salgını tedbirleri ile önlemler alınmaya devam ediyor. Alınan tedbirler sonucu pek çok iş alanında olumsuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. İhracat alanı da olumsuz etkilenmemesi ve olumsuz etkilerin en aza indirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan temel ihracat konusunda sıkıntı yaşamamak ve olumsuz etkilerin en aza indirgenmesiyle ilgili açıklama geldi.

Tır Şoförleri Uluslararası Taşımacılığa Devam Edebilecek

Ülkemizde ihracat konusunda önemli şekilde rol alan tır şoförleri pandemi sürecinde etkilenmiştir. Bu süreçte ihracatın daha fazla sorun yaşamaması için Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan diğer bakanlıklarla bir görüşme gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı gibi bakanlıklardan görüş alınarak süreç hakkında yol haritası belirlendi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan kendisine ait resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada özellikle liman şehirlerinde tır şoförlerinin Ro-Ro seferlerinde tam izolasyonla gemilere binebileceklerini belirtti. Böylece uluslararası ihracat seferleri yapılabilecek. Temel ihracat pazarının salgın dolayısıyla etkilerinin azaltılmasıyla ilgili böyle bir karar alınmasının önemini vurguladı. Tüm dünyada ülkeler arasında ithalat ve ihracat konusunda böyle bir düzenleme olması büyük önem taşımaktadır.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz