Ana Sayfa EKONOMİ AVM ve Kuaförler Bu Şartlarda Açılacak

AVM ve Kuaförler Bu Şartlarda Açılacak

Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında pek çok işyeri kapanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan normalleşme süreci çerçevesinde AVM ve kuaförlerin açılacağı tarihleri açıkladı.

37
0

Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında pek çok işyeri kapanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan normalleşme süreci çerçevesinde AVM ve kuaförlerin açılacağı tarihleri açıkladı.

Erdoğan Şartları Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs normalleşme süreci hakkında kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada kapanan işyerlerini ilgilendiren açıklamalar da bulunuyor. Alışveriş merkezleri ve kuaförlerin açılabileceği tarihleri ve hangi şartlarda açılacağını belirtti.

AVM ve Kuaförlerin Açılacağı Tarih Belli Oldu

Dünya üzerinde yaşanan covid 19 pandemisinin etkisiyle birçok işyeri kapanmış ve herkese evde kal çağrıları yapılıyordu. Dünyada salgının etkisi giderek kontrol altına alınmaya başlandı. Vaka ölüm sayılarıda gerilmeye başlandığını görmekteyiz. Sürecin bu şekilde iyiye gitmesiyle normalleşme süreçleri de konuşulmaya başlandı. Salgının olumsuz etkileriyle kapanan AVM ve kuaförler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda pek çok konuya değinirken AVM ve kuaförlerin 11 Mayıs tarihinden itibaren açılabileceğini belirtmiştir.

AVM ve Kuaförlerin Açılışında Uygulamaları Gereken Şartları

Salgının etkisinin giderek azalmasıyla birlikte normalleşme süreci söz konusu olmuştur. Bu süreçle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 11 Mayıs tarihi itibariyle açılabilecek işyerlerini belirtmiştir. Bu kapsamda açılacak olan işyerleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hijyen şartlarına uymak kaydıyla açılabilecektir. Cumhurbaşkanı ayrıca salıgının azalıyor olması bizleri rehavete kaptırmamalıdır diyerek uyarılarda bulunmuştur. Maske takma ve sosyal mesafenin korunması hususuna son derece dikkat etmenin önemini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz