Ana Sayfa DÜNYA Birleşik Arap Emirlikleri’nden Koronavirüs Tedbirleriyle 195 Kişi Geldi

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Koronavirüs Tedbirleriyle 195 Kişi Geldi

57
0

Koronavirüs önlemleri kapsamında dünya çapından pek çok vatandaş ülkemize getirilmişti. Yurtdışından getirilenlere bir yenisi daha eklendi. Tam 195 kişi Türkiye’ye Birleşik Arap Emirlikleri’nden geldi.

Koronavirüs Önlemleri Kapsamında Türk Vatandaşları Gelmeye Devam Ediyor

Daha önce Avrupa’dan, Umre’den gelen Türk vatandaşlarının karantinaya alınarak virüs taşıyanlara yapılan tedaviler hala devam ediyor. Bu tedaviler kapsamında daha önce Koronavirüse yakalananlar yeniden iyileştirilerek yaşadıkları ülkelere gönderilmişti. Şimdi yeni bir haber daha açıklandı. Birleşik Arap Emirlikleri’nden tam 195 kişi getirilerek ateşi yüksek çıkanlar gözlem altına alındılar.

195 Kişiden 2’sinin Ateşi Yüksek Çıktı

Özel bir uçakla Türkiye’ye getirilen 195 kişiyi tamamen özel kıyafetler giyinmiş sağlık ekipleri karşıladı. Bu ekipler gelen her kişinin ateşini ölçtü. Gelen kafile içerisinde 2 kişinin ateşi yüksek çıkınca bu kişiler karantina altına alınmaya başladılar.

Samsun’un Çarşamba İlçesine İniş Gerçekleşti

Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen özel uçak 195 kişiyi Türkiye’ye getirdi. Yapılan çalışmalar ve alınan önlemler kapsamında bu kafilenin Samsun şehrimize gelmesi kararlaştırıldı. Samsun’un Çarşamba ilçesinde yer alan Çarşamba Havalimanı’na iniş gerçekleşti. İnişin gerçekleşmesinin ardından herkesin ateşi ölçüldü ve 2 kişide yüksek ateş semptomları gözlendi.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Kaldırıldılar

Samsun’a iniş yapan uçak ateşi yüksek çıkan 2 kişiyi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Geri kalan 193 kişi ise; 14 gün boyunca gözlemlenerek tedbir alınacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz