Ana Sayfa DÜNYA Afganistan’da olaylar bitmiyor kanal müdürü kaçırıldı

Afganistan’da olaylar bitmiyor kanal müdürü kaçırıldı

Taliban'ın militanları Afganistan'da rahat durmuyor şimdide bir kanal müdürünü kaçıran militanlarının ardından Taliban'ın bir açıklama yapmadığı konuşuluyor. Kaçırılan Radyo kanal müdürü Nur Rahim Atif'in durumunun nasıl olduğu belli değil.

70
0

Taliban’ın militanları Afganistan’da rahat durmuyor şimdide bir kanal müdürünü kaçıran militanlarının ardından Taliban’ın bir açıklama yapmadığı konuşuluyor. Kaçırılan Radyo kanal müdürü Nur Rahim Atif’in durumunun nasıl olduğu belli değil.

Taliban militanlarının, Afganistan’ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinde yerel yayın yapan “Kayhan” isimli radyo kanalının Müdürü Nur Rahim Atif’i kaçırdığı bildirildi.

Kunduz Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Hicretullah Ekberi, basına yaptığı açıklamada, militanların, Kunduz’un Daşti Abad bölgesinde piknik yapan kişilere silahlı saldırı düzenlediğini söyledi.

Saldırıda, bir güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiğini ifade eden Ekberi, piknik yapmaya gelen Kayhan radyo kanalının Müdürü Atif ile başka bir sivilin de militanlarca kaçırıldığını aktardı.

Ekberi, söz konusu kişilerin nereye götürüldüğünün henüz bilinmediğini kaydetti.

Konuyla ilgili Taliban’dan henüz bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz